Na terenie powiatu koszalińskiego w ciągu 24 godzin policja zatrzymała pięć poszukiwanych osób

Równo pięć osób, które były poszukiwane, zostało pochwyconych przez siły porządkowe na terenie powiatu koszalińskiego w przeciągu mijającej doby. Czwórka zatrzymanych to mężczyźni, którzy próbowali skryć się przed karą wymierzoną przez sąd. Nakazy doprowadzenia do najbliższego aresztu lub instytucji karnych stanowiły podstawę do ich aresztowania.

Wśród zatrzymanych znalazł się również niepełnoletni chłopiec – 16-latek, który był przedmiotem tzw. poszukiwań opiekuńczych. W ramach codziennych obowiązków, policjanci dokonują legitymowania osób, sprawdzając jednocześnie w systemach policyjnych ich status oraz ewentualne wystąpienie mandatu poszukiwawczego. Dzięki tej procedurze, w ciągu jednego dnia, owym osobom odebrano wolność.

W odniesieniu do czterech z nich, zarządzenia oraz nakazy doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego były przyczyną podjętych działań. Grupa ta składała się z mężczyzn w różnym wieku, od 30 do 62 lat.

Przysłowiowy bat na szyję może również spaść na osobę nieletnią, która samowolnie opuszcza miejsce zamieszkania lub placówkę opiekuńczo-wychowawczą. Właśnie to przewinienie doprowadziło do poszukiwań wspomnianego wcześniej 16-latka, który bez zgody prawnego opiekuna opuścił swoje miejsce zamieszkania.