Młody mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego zatrzymany za posiadanie dużej ilości narkotyków

Młodemu mężczyźnie z województwa kujawsko-pomorskiego, który został niedawno zatrzymany, postawiono zarzut posiadania dużej ilości substancji narkotycznych. Oficerowie z komendy w Koszalinie znaleźli i skonfiskowali od niego oraz w jego mieszkaniu ogromną ilość amfetaminy – ponad 2,5 kilograma. Podejrzany obecnie przebywa w areszcie tymczasowym.

Pracownicy koszalińskiej jednostki policyjnej przeprowadzili intensywne działania operacyjno-rozpoznawcze, które doprowadziły ich do podejrzanego z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. To ten 24-letni mężczyzna był głównym celem ich śledztwa, gdyż podejrzewali go o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W wyniku tych działań, funkcjonariusze odkryli i przejęli łącznie 2700 gramów amfetaminy, którą znaleźli przy nim i w jego domu.

Zatrzymanemu już przedstawiono zarzut posiadania dużej ilości środków odurzających. Zgodnie z polskim prawem, za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy, na wniosek prokuratora, zdecydował o izolacji podejrzanego poprzez umieszczenie go w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy jako środek zapobiegawczy.