Mieszkaniec Kołobrzegu zatrzymany za serię włamań, grożą mu nawet 15 lat więzienia

W mieście Kołobrzeg funkcjonariusze Policji zatrzymali osobę, która odpowiedzialna jest za serię kradzieży z włamaniem. Podejrzany to osoba dobrze znana lokalnym służbom porządkowym ze swojej przestępczej przeszłości. Tym razem, jednak, za swoje czyny może ponieść jeszcze surowszą konsekwencję – do 15 lat pozbawienia wolności.

Informacje o pierwszym incydencie dotarły do kołobrzeskiej komendy na początku listopada poprzedniego roku. Zgłoszenie dotyczyło kradzieży z włamaniem do punktu gastronomicznego. Mimo, że sprawca na tamten moment pozostawał nieuchwytny dla prawa, funkcjonariusze mieli pewne podejrzenia co do tożsamości osoby, która mogła stać za tym przestępstwem.

Kolejne zgłoszenia o kradzieżach napływały do końca 2023 roku. Sprawca ukradł portfel wraz z jego zawartością oraz włamał się do szafki pracowniczej, skąd również wyniósł różnorodne przedmioty.

Personel policji w Kołobrzegu zdołał w końcu zatrzymać mieszkańca miasta, który okazał się być sprawcą tych przestępstw. 47-letni mężczyzna został zaskoczony przez patrol policyjny na jednej z kołobrzeskich ulic.

Po zatrzymaniu, podejrzany został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Tam został przesłuchany, a następnie postawiono mu zarzuty związane z serią kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do winy. Już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa, a teraz, ponownie łamiąc prawo, naraża się na surowsze konsekwencje – możliwe jest nawet wyrok do 15 lat więzienia.