parking-aquapark

Mieszkańcy Koszalina są niezadowoleni z płatnego parkingu przy aquaparku

Aquapark w Koszalinie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, z racji czego nie może narzekać na brak klientów. Problem jednak tkwi w tym, że przed obiektem znajduje się płatny parking, za który trzeba zapłacić 2,00 zł. Koszalinianie protestują, uważając, że cena za wstęp na teren parku wodnego jest już wystarczająco wysoka, z tego względu parking dla klientów powinien być darmowy.

Mieszkańcy donoszą, że gdyby w mieście lub okolicy znajdował się drugi taki obiekt, opłata parkingowa definitywnie zostałaby zniesiona. Natomiast w obecnej sytuacji aquapark próbuje czerpać zyski, wykorzystując każdą możliwą opcję. Koszalinianie twierdzą, że gdyby park wodny miał konkurencję, nie próbowałby naciągać klientów na dodatkowe opłaty.

Parking przy parku wodnym kosztuje 2,00 zł na cały dzień

Mieszkańcy miasta już od długiego czasu nawołują do zniesienia opłat za parkowanie przy basenie. Jednak ich prośby przez cały czas są ignorowane. Ponadto, twierdzą też, że przy innych takich obiektach w kraju parkingi są bezpłatne, podobnie jak parkingi przy supermarketach.

Jak informuje prezes ZOS-u w Koszalinie, Monika Tkaczyk, opłata w wysokości 2,00 złotych za parkowanie przy aquaparku pozwala na parkowanie przez cały dzień. Dodaje, że dzięki temu basen może zapłacić za sprzątanie obiektu i podatek od nieruchomości. Co więcej, teren objęty jest monitoringiem, aby zapewnić ochronę pojazdom klientów. I zdaniem prezesa ZOS-u nie jest to wygórowana cena za korzystanie z parkingu.

Aquapark w Koszalinie to jedna z największych atrakcji tego miasta. Jeżeli chcesz poznać pozostałe, kliknij tutaj.