Koszalińska policja zabezpieczyła 10 kg narkotyków. 29-letni mężczyzna aresztowany

Działania funkcjonariuszy z koszalińskiej komendy policji doprowadziły do zatrzymania 29-letniego mężczyzny z powiatu gryfickiego, podejrzewanego o posiadanie dużych ilości substancji psychoaktywnych. Znaleziono i zabezpieczono u tego mężczyzny, a także w jego miejscu zamieszkania, substancje zakazane przez prawo, których łączna waga wynosiła 10 kilogramów. Na skutek tych działań, mężczyźna został umieszczony w areszcie tymczasowym.

Oficer prasowy koszalińskiej komendy, Monika Kosiec, wyjawiła, że to efekt długotrwałych prac kryminalnych nad sprawami związanymi z rozpowszechnianiem narkotyków. Podczas tych dochodzeń ustalono, że mężczyzna na terenie powiatu gryfickiego posiadał w swoim posiadaniu duże ilości narkotyków. Potwierdziło się to, kiedy zatrzymano 29-latka i znaleziono przy nim oraz w jego domu łącznie 10 kilogramów różnorodnych substancji psychoaktywnych.

Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania dużej ilości substancji odurzających. Na podstawie wniosku prokuratora, Sąd Rejonowy w Koszalinie podjął decyzję o zastosowaniu wobec 29-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z art. 62 ust. 2 Kodeksu karnego, osoby przyłapane na posiadaniu dużej ilości narkotyków mogą zostać skazane na karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 10 lat.