Interwencja policji z Wałcza i Człuchowa: Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże w sklepach

Siły policyjne z Wałcza i Człuchowa współpracując ze sobą, doprowadziły do zatrzymania dwójki podejrzanych o szereg kradzieży w sklepach. Te interwencyjne działania funkcjonariuszy pozwoliły na ujęcie dwóch mężczyzn, których działalność przestępcza dotyczyła kilku województw.

Dwoje podejrzanych to mieszkańcy Mołdawii w wieku 37 i 51 lat. Ich działania przestępcze rozgrywały się na terenie powiatu wałeckiego oraz województw: lubuskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Śledczy z Wałcza ustalili, że wybieranym przez nich celem była popularna sieć sklepów. W powiecie wałeckim para złodziei skoncentrowała swoją uwagę głównie na artykułach przemysłowych oraz alkoholu, generując straty przekraczające 3 tysiące złotych.

Dzięki koordynacji działań między policją z Wałcza a funkcjonariuszami z Człuchowa, obaj sprawcy zostali ujęci i umieszczeni w areszcie policyjnym. Mężczyźni zdecydowali się na przyznanie do winy i dobrowolne poddanie karze. Przestępstwo, którego się dopuścili, jest karane nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.