Heroiczna akcja taksówkarza i policjanta pomogła ciężarnej kobiecie w Koszalinie

Zdarzyło się to w środku dnia, 5 czerwca 2024 roku, na skrzyżowaniu ulic Zwycięstwa i Armii Krajowej w Koszalinie. Taksówkarz, Dariusz Imielski, przeżył tam wyjątkowe chwile – podbiegł do radiowozu policyjnego zatrzymanego na czerwonym świetle, prosząc o natychmiastową pomoc. Jego pasażerką była kobieta w zaawansowanej ciąży, której stan nagle się pogorszył – odczuwała silne bóle i straciła dużo krwi.

Policjant, zdał sobie sprawę z krytyczności sytuacji. Szybko podjął decyzję o eskortowaniu taksówki do najbliższej placówki medycznej. Ucieszył taksówkarza na jakie zachowanie powinien się nastawić podczas jazdy za radiowozem i natychmiast skontaktował się z dyżurnym, informując go o nietypowej sytuacji. Następnie, po uruchomieniu sygnałów ostrzegawczych, rozpoczął operację przewiezienia kobiety przez ruchliwe centrum miasta.

Dariusz Imielski później opowiadał o tym zdarzeniu: „Nie napotkałem żadnych trudności, kiedy zwracałem się do policjanta. Poprosiłem go o pomoc, a on bez wahania uruchomił sygnały i pomógł mi przetransportować pasażerkę przez całe miasto”.