Dozór policyjny za posiadanie narkotyków. Akcja Policjantek w Koszalinie

Nie uda się uniknąć odpowiedzialności 36-latkowi, który podczas kontroli wyrzucił woreczek z amfetaminą. Akcja zakończyła się zatrzymaniem sprawcy.

Dzielnicowe służące w II koszalińskim komisariacie przeprowadzały jak codzień rutynowe kontrole. Policjantki zatrzymały 36-letniego mężczyznę i po krótkiej chwili nabrały podejrzeń, że może on posiadać przy sobie narkotyki. Zatrzymany zaczął domyślać się, że funkcjonariuszki podejrzewają go o posiadanie zakazanych substancji i usiłował pozbyć się dowodów rzeczowych. Pośpiesznie więc wyrzucił woreczek na trawnik, lecz nie umknęło to uwadze mundurowych. Policjantki szybko znalazły i zabezpieczyły towar. Badanie i ważenie preparatu przeprowadzone przez technika kryminalistyki potwierdziło, że jest to zakazana amfetamina w ilości ponad 70 gramów. W finale akcji 36-latek został zatrzymany.

Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności i zebraniu stosownego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Mocą decyzji wydanej przez prokuratora 36-latek objęty został stałym policyjnym dozorem.