Nowa siedziba delegatury NFZ w Koszalinie

Znajdująca się obecnie przy ulicy Konstytucji 3 Maja delegatura zachodniopomorskiego Oddziału NFZ właśnie zmienia siedzibę. Od 21 grudnia znajdzie się przy koszalińskiej ulicy Andersa 34.

Choć w nowej lokalizacji urząd znajdzie się już w grudniu, to jednak remonty i ostateczne dostosowywanie wnętrz budynku do potrzeb Narodowego Funduszu Zdrowia potrwają aż do kwietnia przyszłego roku. Warto na to poczekać. W nowym lokum ma się znaleźć większa sala do obsługi klientów oraz pokój dla matek z dziećmi. Będą również osobne stanowiska służące obsłudze przedstawicieli przychodni i szpitali, parking a także winda specjalnie dla osób niepełnosprawnych.

Nowa siedziba delegatury zachodniopomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia znajdzie się w jednym wspólnym budynku z innymi istotnymi dla obywateli urzędami oraz organizacjami. W tej samej lokalizacji znajduje się bowiem między innymi delegatura zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Warto wiedzieć, iż zmiana siedziby nie zmienia w żaden sposób trybu załatwiania spraw. Nadal, z powodu przedłużających się nadmiernych ograniczeń rządowych, będzie zmniejszona i ograniczona dostępność sal NFZ dla klientów. Obsługa nadal będzie dotyczyć tylko pilnych zleceń.

W obecnej sytuacji sprawy najprościej jest załatwić przez stronę internetową www.nfz-szczecin.pl, gdzie znajdziemy między innymi komunikat z informacjami gdzie kiedy i co można załatwić. Kontakt z urzędem jest możliwy pod adresem emailowym [email protected]. Można też wysyłać korespondencję pocztą tradycyjną na adres Delegatury ZOW NFZ w Koszalinie: ul. Andersa 34, 75-626 Koszalin. Czynny jest też całodobowy bezpłatny numer telefoniczny Telefonicznej Informacji Pacjenta TIP 800190590.