"Bieliczanki" – młody zespół ludowy z podstawówki im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starych Bielicach zdobywa serca publiczności

„Bieliczanki”, to nazwa młodego zespołu ludowego, który swoimi działaniami zasłynął na terenie Koszalina i okolic. Charakterystyczne dla nich są występy, które przyciągają uwagę mieszkańców regionu. Zespół ten, składający się z uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starych Bielicach, jest znany szczególnie po swoim niedawnym koncercie na Jarmarku Jamneńskim, który zyskał wielką sympatię zgromadzonej publiczności. Informacje o tym wydarzeniu znajdują się TUTAJ.

Grupa „Bieliczanki” składa się z 20 młodych muzyków – 19 dziewcząt i jednego chłopca, którzy są uczniami klas od 1 do 4 w szkole podstawowej w Starych Bielicach. Twórcami tego zespołu są dwie nauczycielki, które swoją miłość do muzyki i tańca przekształciły w rzeczywiście wyjątkowy i oryginalny projekt. Wywiad z jedną z założycielek można znaleźć poniżej.

Zajęcia zespołu odbywają się raz w tygodniu, a uczniowie z zapałem i entuzjazmem angażują się w treningi, aby ich występy były pełne energii i emocji. Publiczność jest zachwycona ich interpretacją ludowych pieśni oraz strojami, które doskonale odzwierciedlają ducha tradycyjnej kultury ludowej. Widzowie są zauroczeni ich występami, a każde wykonanie kończy się gromkimi brawami. „Bieliczanki” prezentują swoje umiejętności na różnego rodzaju imprezach, takich jak jarmarki czy wydarzenia w Domach Pomocy Społecznej. Ich folklorystyczny styl przyciąga uwagę zarówno młodszych, jak i starszych odbiorców. Występ z Jarmarku Jamneńskiego można znaleźć poniżej.

„Bieliczanki” specjalizują się w utworach takich jak „W moim ogródecku”, „Idzie dysc” czy „Ech, poleczko”. Są to piosenki, które szczególnie cieszą się uznaniem starszej publiczności. Mamy nadzieję, że jeszcze wiele razy będziemy mieli okazję usłyszeć ten utalentowany zespół na żywo – czego z niecierpliwością oczekuje cała społeczność. Dzieci i ich nauczycielki z pewnością mają jeszcze wiele do zaoferowania!