Bezpieczeństwo na drogach Koszalina: akcja policyjna na ulicy Świętego Wojciecha

Na ulicy Świętego Wojciecha w Koszalinie, policjanci przeprowadzili specjalne działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników drogi. Inicjatywa ta była odpowiedzią na liczne zgłoszenia od mieszkańców okolicy, którzy donosili o częstym łamaniu przepisów ruchu drogowego przez kierowców samochodów o DMC powyżej 3,5 tony korzystających z tej arterii miejskiej.

Policja Koszalina, której główne zadanie to zapewnienie gwarancji bezpiecznego ruchu drogowego i utrzymanie porządku na drogach, uważnie obserwowała ruch ciężarówek na ulicy św. Wojciecha. Interesowało ich przede wszystkim nieprzestrzeganie znaku B5, który wprowadza zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych.

Jednak kontrola bezpieczeństwa nie kończyła się tylko na sprawdzaniu przestrzegania przepisów drogowych przez kierowców. Funkcjonariusze dokładnie badali także stan techniczny pojazdów ciężarowych, dokumenty konieczne do prowadzenia i posiadania takich pojazdów, a także sprawdzali trzeźwość kierujących.

W wyniku przeprowadzonych działań, policjanci wystawili sześć mandatów karnych dla kierowców, którzy nie przestrzegali obowiązujących zasad ruchu drogowego. Mundurowi apelują do kierowców, aby byli bardziej uważni, nie ignorowali znaków drogowych i nie polegali jedynie na swojej pamięci podczas jazdy. Takie specjalne operacje policyjne mają miejsce cyklicznie w Koszalinie, zawsze z myślą o bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego.