57-letni mieszkaniec Koszalina zatrzymany za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności

Funkcjonariusze policji z Koszalina interweniowali wobec kierowcy, który miał odwagę prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna, w wieku 57 lat, miał we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. Stracił prawo prowadzenia pojazdów i jest obecnie oskarżony o przestępstwo, które może skutkować karą do 3 lat pozbawienia wolności. W dodatku, w jego kontekście policjanci zastosowali procedurę konfiskaty samochodu.

Zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy trafiło do dyżurnego koszalińskiej komendy od załogi ambulansu, która zareagowała na niepewną jazdę mężczyzny na ulicy Władysława IV w Koszalinie. Policjanci z drogówki zostali natychmiast skierowani na miejsce. Świadkowie byli zaniepokojeni stylem prowadzenia kierowcy, który poruszał się niespójnie „od prawej do lewej”. Osoby zgłaszające sytuacje zatrzymały pijanego mężczyznę, uniemożliwiły mu dalszą jazdę i natychmiast powiadomiły o sytuacji policję. Kierowcą okazał się 57-letni mieszkaniec Koszalina. Jego stan potwierdziły badania alkomatem przeprowadzone przez funkcjonariuszy, które wykazały 1,5 promila alkoholu we krwi mężczyzny.

Na podstawie nowych regulacji, policjanci zabezpieczyli samochód pijanego kierowcy na monitorowanym parkingu celem egzekucji przyszłej kary. Zatrzymano mu także prawo jazdy. Mężczyzna został oskarżony o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Sąd zadecyduje o dalszym losie 57-latka, określając wysokość kary i możliwość konfiskaty mienia.

Dzięki odpowiedzialnej postawie świadków, którzy zareagowali na niebezpieczne zachowanie kierowcy, udało się wyeliminować zagrożenie na drodze. Policjanci apelują do społeczności o czujność i reakcję na nieodpowiednie zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Każdy ma obowiązek dbać o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych. Każda osoba, nawet anonimowo, może zgłosić takie zdarzenie do najbliższej jednostki policji. Policjanci wezmą pod uwagę każde zgłoszenie.

Zachęcamy do reagowania na niebezpieczne sytuacje na drodze i dzwonienia na bezpłatny numer alarmowy 112. Twoja reakcja może uratować czyjeś życie!