Wiosenny kiermasz ogrodniczy w Koszalinie – raj dla miłośników zieleni

Atrakcyjne wydarzenie dla amatorów ogrodnictwa miało miejsce w Koszalinie na terenach wokół hali sportowej Gwardii. W sobotę i niedzielę, między godziną 9 a 15, odbywała się tam giełda ogrodnicza. Współcześnie znanymi ulicami Juliana Fałata i Sportową, na dziesiątkach wystawionych stoisk, miłośnicy roślin mogli znaleźć bogaty wybór różnego rodzaju cebulek kwiatowych, sadzonek, krzewów oraz drzew.

Giełda Ogrodnicza to doskonałe miejsce do zaopatrzenia się w niezbędne materiały do urządzania i upiększania ogrodów, balkonów czy tarasów, zwłaszcza na początku wiosny. Organizatorzy imprezy podkreślają, że to właśnie wiosenna pora stanowi najlepszy moment na wszelkie działania ogrodnicze. Oferta giełdy obejmowała przede wszystkim kwiaty rabatowe, materiał szkółkarski owocowy oraz ozdobny, nasiona, rozsadę warzyw. Nie zabrakło również małej architektury ogrodowej, narzędzi i sprzętu do produkcji ogrodniczej oraz produktów ochrony roślin. Doradztwo stanowiło cenny dodatek do oferty.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, giełda od rana cieszyła się dużym ruchem. Można było tam znaleźć nie tylko sprzedawców roślin, ale również stoiska z fontannami ogrodowymi, akumulatorami czy kosiarkami do trawy. Wiele miejsc oferowało również drobny sprzęt ogrodniczy oraz różnego rodzaju nawozy.

Złośliwy głód podczas zakupów również nie stanowił problemu – na terenie giełdy działały foodtrucki oraz stoiska ze słodyczami i oscypkami. W godzinach od 9 do 15 zarówno w sobotę jak i niedzielę, każdy mógł skorzystać z bezpłatnego wstępu na giełdę i skosztować tego, co miała do zaoferowania.