43. Koszaliński Festiwal Młodzi i Film: Plan na finałowy piątek

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, będący już 43. edycją tej imprezy, zbliża się do swojego zakończenia. Czwartkowy dzień obfituje w różne atrakcje filmowe, jak i muzyczne. Wśród nich, na scenie przed amfiteatrem, pojawi się zespół Wczasy.

Program piątkowej części festiwalu w kinie Kryterium prezentuje się następująco: o godzinie 10:00 rozpocznie się konkurs krótkometrażowych debiutów filmowych (blok XI, łączny czas 120 minut), gdzie zaprezentowane zostaną takie filmy jak „Nic mnie w Tobie nie przeraża” w reżyserii Justyny Nowak, „Nagie oko” Heleny Oborskiej, „Koka” Aliaksandra Tsymbaliuka, „Powtórzenia” Macieja Czuchryty oraz „Cosmic Routine” Agnieszki Kotulskiej.

Następnie o godzinie 12:30 odbędzie się pokaz specjalny filmu „Absolutni Debiutanci”, pod kierownictwem Kamili Tarabury i Katarzyny Warzechy. Po pokazie będzie możliwość spotkania twórców w Clubie105. O 14:00 rozpocznie się konkurs pełnometrażowych debiutów dokumentalnych z filmem „Córy Węgla” Anety Nowickiej. O 15:30 zaplanowano konkurs pełnometrażowych debiutów fabularnych, gdzie będzie można obejrzeć film „Krzyk” w reżyserii Ewy Wikieł.

O godzinie 17:00 na ekranie pojawią się „Zaklęte rewiry” w ramach retrospektywy Janusza Majewskiego. Godzina 19:00 to czas na kolejny konkurs pełnometrażowych debiutów fabularnych, tym razem z filmem „Tyle co nic” Grzegorza Dębowskiego. Na koniec dnia, o 21:00, widzowie będą mogli zobaczyć film „Ja, Rosiński” Piotra Kielara w ramach konkursu pełnometrażowych debiutów dokumentalnych.

Po każdym seansie konkursowym organizatorzy zapraszają widzów na spotkania z twórcami pod hasłem „Szczerość za szczerość”. Dodatkowo, program festiwalu obejmuje wykonanie koncertu przez zespół Wczasy o godzinie 21:00 na scenie przy amfiteatrze.