Trzecie zatrzymanie w sprawie oszustwa "na policjanta" na terenie Koszalina

Stało się to możliwe dzięki niestrudzeniu zaangażowaniu kryminalnych z koszalińskiej komendy, którzy zdołali zatrzymać osobę pełniącą rolę pośrednika w grupie przestępczej, operującej na obszarze Koszalina. To już trzeci zatrzymany w tej sprawie oszust, który pod koniec pierwszego miesiąca bieżącego roku doprowadził do wyłudzenia od 87-letniego obywatela Koszalina kwoty 60 tysięcy złotych. Sprawca, mający 21 lat, udawał się za pośrednika w procederze wyłudzeń od starszych osób, perswadując im, że muszą oddać swoje oszczędności w celu uniknięcia konsekwencji prawnych dla ich dzieci, które rzekomo spowodowały wypadek samochodowy.

W styczniu tego roku, po zgłoszeniu o oszustwie metodą na nieprawdziwego funkcjonariusza, koszalińscy policjanci natychmiast przystąpili do działań operacyjnych. Dzięki szybko podjętym czynnościom udało im się już następnego dnia zatrzymać dwie osoby zaangażowane w ten nielegalny proceder. Skutkowało to zastosowaniem wobec nich środka izolacyjnego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Choć sprawcy zostali już zatrzymani, kryminalni nie zaprzestali działań operacyjnych. Ich ciągłe ustalania i wyjaśnienia dotyczące tego oszustwa doprowadziły do odkrycia, że w nielegalnym procederze brało udział więcej osób. W wyniku dalszych działań operacyjnych udało im się zidentyfikować pośrednika tej grupy przestępczej i zatrzymać 21-latka w Warszawie.

Po zebraniu odpowiednich dowodów mężczyzna został postawiony przed sądem z zarzutem oszustwa. Sąd Rejonowy w Koszalinie, po analizie zgromadzonych materiałów, zdecydował się na aresztowanie młodego człowieka na okres trzech miesięcy. Za popełnione przez niego przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.