motory

Policja zatrzymała ośmiu nietrzeźwych motocyklistów wracających z Międzynarodowego Zlotu Motocykli w Polanowie

Kilka dni temu w Polanowie odbył się Międzynarodowy Zlot Motocykli, na którym pojawiło się wielu właścicieli stalowych rumaków. Z tego też względu koszalińscy policjanci patrolowali cały teren, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas imprezy. Niestety nie wszyscy jeźdźcy wykazali się odpowiedzialnością i ośmiu z nich postanowiło wskoczyć na swoje maszyny, będąc pod wpływem alkoholu.

Pod koniec Międzynarodowego Zlotu Motocykli w Polanowie, gdy uczestnicy wydarzenia zaczęli opuszczać teren zlotu, zaczęli rozjeżdżać się po drogach publicznych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim osobom na drogach funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przeprowadzali rutynowe kontrole. Celem działań policjantów z drogówki było pilnowanie, aby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości i zachowywali trzeźwość podczas jazdy.

A tutaj dowiesz się, jak przebiegał zlot motocyklistów w Mińsku Mazowieckim.

Mundurowi sprawdzili 150 motocyklistów

Niestety nie wszyscy wykazali się odpowiedzialnością, z racji czego mundurowi sprawdzili 150 motocyklistów. W sumie zatrzymali osiem osób, które prowadziły swoje motocykle po spożyciu alkoholu. Do tego zatrzymali też osiem praw jazdy i dziesięć dowodów rejestracyjnych. Ponadto, znalazło się również 15 motocyklistów, którzy nie posiadali uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nietrzeźwi motocykliści nie tylko pozbyli się prawa jazdy i czeka ich teraz wysoka grzywna. Będą musieli też pojawić się na sali sądowej, gdzie odpowiedzą za swoje lekkomyślne zachowanie. Może im grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Koszalin odwiedziła też Rowerowa Stolica Polski, o której przeczytasz, klikając tutaj.

Policjanci apelują do kierowców, aby zachowywali ostrożność na drogach, zdejmowali nogę z gazu i przestrzegali ograniczeń prędkości. W przeciwnym razie zagrażają nie tylko sobie, ale i innym uczestnikom ruchu drogowego.