rowery

Do Koszalina zawitała Rowerowa Stolica Polski!

Przez cały czerwiec trwa rywalizacja pomiędzy 56 miastami Polski, które biorą udział w Rowerowej Stolicy Polski 2022. Do grona uczestników po raz czwarty dołączył również Koszalin, w którym wiele ulic jest wręcz idealnych na rowerowe zmagania. Organizatorem Rowerowej Stolicy Polski 2022 jest Bydgoszcz.

W dniach 1-30 czerwca na terenie całego kraju trwa akcja pn. „Rowerowa Stolica Polski 2022”, w której udział biorą mieszkańcy 56 miast w Polsce. Jest to już czwarta edycja tego wydarzenia, które świętowało swój debiut w 2019 roku. Po raz czwarty do rywalizacji przystąpił również Koszalin, aby powalczyć o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce.

Jak poinformował prezydent Koszalina Piotr Jedliński, Rowerowa Stolica Polski każdego roku bije rekordy popularności, przyjmując w swoje progi coraz więcej uczestników chętnych do nabijania kilometrów na ekologicznych jednośladach. Jest to doskonała okazja, aby zadbać o własną kondycję, przyczynić się do ochrony środowiska, a także doświadczyć małego zastrzyku adrenaliny.

A jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym wydarzeniu, wystarczy odwiedzić na pod tym linkiem: https://infopulawy.pl/ktore-miasto-zostanie-rowerowa-stolica-polski/.

Puchar, nowe punkty naprawy rowerów i wyróżnienia indywidualne

Nagrodą dla zwycięzcy będzie puchar najbardziej rowerowego miasta w Polsce, które będzie się dumnie prezentował w gablocie urzędu miasta. Z kolei trzy pierwsze miasta, które staną na podium, uzyskają również możliwość stworzenia u siebie nowych punktów naprawy rowerów. Oczywiście przygotowano też wyróżnienia indywidualne dla najlepszych rowerzystów.

Jeżeli pragniemy wziąć udział w tych dwukołowych zmaganiach, powinniśmy zainstalować aplikację Aktywne Miasta. Następnie wybrać miasto, na przykład Koszalin, a potem grupę rowerzystów, do której mamy zamiar dołączyć. Aplikacja Aktywne Miasta jest darmowa.

Sprawdź też artykuł o pijanej kobiecie, która wjechała autem do sklepu.