Podsumowanie kontroli policyjnych na drogach Koszalina i okolic w trakcie długiego weekendu

Po długim weekendzie, policja z Koszalina podała statystyki dotyczące kontroli drogowych przeprowadzonych na terenie miasta i powiatu. Policjanci z koszalińskiej komendy odnotowali siedmiu kierowców pod wpływem alkoholu lub narkotyków, cztery osoby prowadzące pojazdy bez wymaganych uprawnień, dwadzieścia siedem kolizji, ale na szczęście żadnego poważnego wypadku drogowego.

Na terenie całego powiatu i samego Koszalina, w trakcie długiego weekendu, policja zatrzymała siedem osób kierujących po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających. Dodatkowo, czterech zatrzymanych kierowców nie posiadało odpowiednich kwalifikacji do prowadzenia pojazdów.

Zgodnie z prawem, każda osoba prowadząca pojazd w stanie nietrzeźwości musi liczyć się z konsekwencjami karnymi. Przewidziane są za to sankcje do 3 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Monika Kosiec, rzeczniczka prasowa koszalińskiej komendy, poinformowała, że policjanci w trakcie weekendu zarejestrowali dwadzieścia siedem drobnych kolizji drogowych. Nie doszło jednak do żadnego poważnego wypadku. Dwie osoby, które przekroczyły dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, straciły prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Policja skierowała również postępowanie mandatowe przeciwko dziewięćdziesięciu dwóm osobom, które naruszały przepisy ruchu drogowego, najczęściej przez przekroczenie dozwolonej prędkości.