Piknik Świąteczny pt. „Podaruj zdrowie psychiczne”

Już jutro 6 grudnia odbędzie się Świąteczny Piknik, który jest promowany pod hasłem „ Podaruj zdrowie psychiczne”. Akcja przeprowadzona zostanie w szczególnym dniu jakim są Mikołajki. Wydarzenie zorganizowane zostanie przed Ratuszem Centrum Zdrowia Psychicznego MEDiSON w Koszalinie. Akcja zostanie zrealizowana w godzinach od 13:00 do 16:00.

Depresja jest coraz częstszą chorobą, z którą wielu ludzi nie potrafi sobie poradzić. Wielu też nie umie poprawnie jej zdiagnozować. W związku z tym takie akcje jak jutrzejsza są jak najbardziej wskazane. Podczas wydarzenia zostanie zrealizowana psychoedukacja związana ze zdrowiem psychicznym, objawami depresji, stanami lękowymi. Omówione zostaną również sposoby walki z wskazanymi stanami. Zainteresowane osoby, będą mogły porozmawiać z psychologiem w mobilnym gabinecie.

W trakcie świątecznego pikniku będzie można również wypełnić kwestionariusze, na podstawie których uczestnicy wydarzenia będą mogli ocenić swój samopoczucie, umiejętność koncentracji, pamięć. Ponadto jutrzejsze wydarzenie będzie również okazją do uzyskania porad w zakresie możliwości otrzymania różnej formy wsparcia od instytucji zajmujących się pomocą.