Łukasz Orbitowski gościem koszalińskiej biblioteki

W ramach Jubileuszu 75-lecia Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, do placówki przyjechał Łukasz Orbitowski, aby opowiedzieć o swojej najnowszej książce pt. “Chodź ze mną”.

18 października w KBP miało miejsce spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim, które poprowadził Piotr Pawłowski. Podczas spotkania autor i prowadzący żywo dyskutowali o najnowszej książce Orbitowskiego pt. „Chodź ze mną”, która spotkała się z wielkim uznaniem koszalińskich czytelników. W rozmowie nie zabrakło również tematów dotykających kondycji obecnego świata, wojny oraz podejścia autora do otaczającej go rzeczywistości. Widownia zadawała liczne pytania, wykazując się znajomością książek bohatera spotkania.

Łukasz Orbitowski urodził się w 1977 roku. Dorastał w Krakowie, później wiele podróżował po świecie. Postanowił wrócić do rodzinnego miasta i zaczął pisać książki. Autor powieści „Kult” i „Inna dusza”, nagrodzony Zajdlem i Paszportem Polityki. 

W swojej nowej powieści, Orbitowski przygląda się trudnym relacjom rodzinnym i próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak wiele z naszych rodziców zostaje w nas samych. „Chodź ze mną” to doskonała analiza wielkich namiętności i tajemnic, które kładą się cieniem na życiu najbliższych. Kanwą dla opisanych wydarzeń jest między innymi zaczerpnięta z prasy historia tajemniczego obiektu latającego, który spadł do gdyńskiego basenu portowego pod koniec lat pięćdziesiątych. Czy był to odłamek meteorytu, satelita, a może coś innego?