Para z Koszalina postanowiła prowadzić samochód pijana. Spędzili Sylwestra za kratkami

Mocno odurzeni alkoholem małżonkowie z Koszalina wykazali się skandalicznie nieodpowiedzialnym zachowaniem, kiedy postanowili prowadzić samochód. Kierująca, która w swoim organizmie miała aż 2 promile alkoholu, zakończyła swoją jazdę na znaku drogowym. Jej mąż, pomimo iż miał 2,5 promila alkoholu w organizmie, przejął kontrolę nad pojazdem i kontynuował jazdę. Oboje zostali zatrzymani, stracili prawa jazdy i powitali Nowy Rok w areszcie policyjnym.

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Gnieźnieńskiej w Koszalinie. Świadek obserwujący całe zajście relacjonuje, że 36 – letnia kobieta kierująca renault uderzyła z dużą siłą w oznakowanie świetlne przy przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Gnieźnieńskiej i Paderewskiego. Po kolizji wysiadła z pojazdu, a jej miejsce za kierownicą zajął 36 – letni mężczyzna – jej mąż. Para próbowała pozostawić samochód na bliskim parkingu i uciec z miejsca zdarzenia. Świadek natychmiast powiadomił służby ratunkowe o zaistniałej sytuacji.

Kiedy oficer dyżurny w komendzie w Koszalinie otrzymał zgłoszenie, natychmiast wysłał na miejsce patrol. Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że 36 – letnia kobieta miała 2 promile alkoholu w organizmie, a jej mąż miał o pół promila więcej. Oboje zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu małżonkowie usłyszą zarzuty prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Sąd rozpatrzy ich sprawę, a karą może być do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna od 5 do 60 tysięcy złotych, 15 punktów karnych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nawet do 15 lat.