Operacja "Trzeźwość" na terenach województwa – kontrole trzeźwości kierowców także w Chorzowie

Jak każdego dnia, również dzisiaj na obszarze całego województwa przeprowadzane były kolejne działania w ramach akcji „Trzeźwość”. W tej skoordynowanej operacji, mającej na celu badanie stanu trzeźwości kierujących pojazdami, uczestniczyli także funkcjonariusze z Chorzowa. Celem akcji było zwalczanie nietrzeźwych kierowców, jednak niestety, pomimo tych działań, nie udało się uniknąć sytuacji, w których osoby jadące „pod wpływem” zostały zatrzymane.

Policjanci od rana patrolowali ulice miasta, badając stan trzeźwości kierowców. Były to już drugie działania wojewódzkie w ramach operacji „Trzeźwość” przeprowadzone w bieżącym miesiącu. Pierwsza taka akcja miała miejsce wcześniej tego roku – dokładnie 2 stycznia.

Niestety, mimo wysiłków mundurowych, ta edycja kampanii „Trzeźwość” nie przebiegła bez incydentów. Nad ranem, około godziny 6.30, na ulicy Nomiarki policjanci zatrzymali do kontroli 48-letnią kobietę ze Świętochłowic. Badanie alkomatem wykazało, że miała w organizmie niemal pół promila alkoholu. Zaledwie kwadrans później, na drugim końcu miasta, inny patrol ruchu drogowego zatrzymał kolejnego kierowcę. Tym razem był to 60-letni mężczyzna z Sosnowca, którego badanie alkomatem wykazało poziom alkoholu w organizmie przekraczający jeden promil. W obu przypadkach policja zdecydowała o zatrzymaniu praw jazdy nietrzeźwym kierowcom. Teraz to sąd będzie decydował o dalszym losie tych osób.