Nieodpowiedzialny kierowca z podwójnym zakazem prowadzenia pojazdów spowodował wypadek na chodniku

28-letni mężczyzna, prowadząc samochód dostawczy mając w organizmie aż 2 promile alkoholu i posiadając dwukrotny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, doprowadził do potrącenia pieszych na chodniku w miejscowości Sarbinowo. Młody człowiek zakończył swoją jazdę, uderzając w betonowe ogrodzenie. Po zdarzeniu próbował opuścić miejsce wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanym. Decyzją Sądu, jako środek zapobiegawczy, został umieszczony w areszcie na okres najbliższych trzech miesięcy.

Do tragicznego wypadku doszło 1 lipca bieżącego roku, w centrum popularnej miejscowości nadmorskiej. Ze zgromadzonych relacji świadków wynika, że 28-latek kierujący dostawczym peugeotem na ulicy Nadmorskiej w Sarbinowie, stracił kontrolę nad pojazdem. Wjechał na pełen ludzi chodnik i zderzył się z dwoma pieszymi, którzy poruszali się zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Przerwał swoją jazdę, uderzając w betonowe ogrodzenie. Po zdarzeniu próbował opuścić miejsce kolizji, nie udzielając pomocy poszkodowanym. Na skutek wypadku, 61-letnia kobieta i 63-letni mężczyzna z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Koszalinie. Trzecia osoba, która ucierpiała w wyniku zdarzenia, została natychmiast opatrzona przez personel medyczny na miejscu i nie wymagała hospitalizacji.

Policja natychmiast rozpoczęła interwencję po otrzymaniu zgłoszenia. Podczas przeprowadzanego przez funkcjonariuszy testu na obecność alkoholu okazało się, że 28-latek miał w organizmie 1,8 promila alkoholu. Mundurowi stwierdzili, że nie jest to pierwszy raz, kiedy mężczyzna wsiada za kółko po spożyciu alkoholu. Posiada on także podwójny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go do roku 2026.

Dzisiaj mężczyzna usłyszał szereg zarzutów, w tym spowodowanie wypadku będąc pod wpływem alkoholu, złamanie sądowego nakazu prowadzenia pojazdu, ucieczkę z miejsca wypadku oraz nie udzielenie pomocy poszkodowanym.

Sąd Rejonowy w Koszalinie przychylił się do złożonego wniosku i nałożył na mężczyznę izolacyjny środek zapobiegawczy, polegający na tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.