Kulturalne uroczystości w Zagrodzie Jamneńskiej: Jarmark z okazji powitania lata

W ostatnią niedzielę czerwca, dokładnie 23-go, od godziny jedenastej rano do szesnastej w Zagrodzie Jamneńskiej odbędzie się uroczysty Jarmark. Jest to wyjątkowo atrakcyjna impreza, umożliwiająca powitanie najcieplejszej pory roku w towarzystwie rodzinnym oraz w gronie przyjaciół.

Zagroda Jamneńska otworzy swe podwórko dla niezwykle uzdolnionych twórców ludowych, którzy będą prezentować swoje jednostkowe produkty wykonane z różnych materiałów, takich jak ceramika, drzewo czy wełna. Wśród oferowanych przedmiotów znajdą się naturalne kosmetyki, zabawki, ręcznie malowane kubki, obrazy, a także rośliny ozdobne i ogrodowe.

Dla entuzjastów smaku i tradycyjnej kuchni na jarmarku przygotowano specjalne stanowiska z ciastami, wędlinami, serami, przetworami owocowymi i warzywnymi, kiszonkami oraz ciepłymi potrawami podawanymi przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Niezapomniane przeżycia dostarczą też lody z koziego mleka, które są specjalnością przygotowaną na rozpoczęcie sezonu letniego.

Zorganizowane zostaną także warsztaty plastyczne, w trakcie których uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własne miniatury ogrodów w słoikach oraz ceramiczne motyle, ozdobione akrylowymi farbami. Dzięki tym ciekawym zajęciom lato zagości w naszych domach na dłużej.

W urokliwej chałupie kmiecej odwiedzający będą mogli podziwiać intrygujące rzeźby ludowe, ukazujące diabły, które pochodzą z kolekcji Działu Etnografii Muzeum w Koszalinie. Głównym punktem programu o godzinie dwunastej będzie występ dziecięcego zespołu ludowego pieśni i tańca „Bieliczanki” ze Starych Bielic, którego zadaniem jest uświetnić ten wyjątkowy dzień poprzez muzyczne oprawienie wydarzenia.