Koszalińska policja powiększyła swoje szeregi o nowych funkcjonariuszy

Do sił policyjnych w Koszalinie dołączyło ostatnio osiem nowych funkcjonariuszy, którzy zgodnie z tradycją, wypowiedzieli słowa Roty. Teraz czeka ich dalsze szkolenie, które odbędą w jednym z centrów edukacyjnych dla policjantów. Po ukończeniu tego etapu nauki, powrócą do swojej macierzystej jednostki.

Ceremonia przysięgi odbyła się w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Nowi stróże prawa zobowiązali się, poprzez wypowiedzenie tradycyjnej formuły, do wierności i służby dla Narodu.

Komendant Komisariatu Miejskiego Policji podczas krótkiego przemówienia wyraził swoje gratulacje dla młodych policjantów, doceniając ich decyzję o wyborze tej służby. Podkreślił jednak, że praca policjanta nie należy do łatwych i nie każdy jest do niej predysponowany. Z tego względu proces rekrutacji musi być starannie przeprowadzony, aby skutecznie wyselekcjonować te osoby, które następnie będą odpowiedzialne za porządek i bezpieczeństwo na ulicach.

Nowi stróże prawa złożyli przysięgę w obecności I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie, podinsp. Marcina Pilarczyka oraz Naczelników Wydziału Prewencji – podinsp. Piotra Pluto-Prądzińskiego i podkomisarza Piotra Łojewskiego.