Koncert kolęd i pastorałek przed nami!

Już 8 stycznia 2023 roku w naszym mieście odbędzie się niezwykły koncert kolęd i pastorałek. Wydarzenie muzyczne zrealizowane zostanie w koszalińskiej katedrze. Na scenie zaprezentuje się Chór Politechniki Koszalińskiej „Canzona”, a także Chór „Pomerania Cantat” Dziecięcej Akademii Chóralnej w Koszalinie. Chór wystąpi pod dyrekcją Radosława Wilkiewicza i Kamili Figielskiej.

Na scenie publiczność ujrzy również Miejski Dziecięcy Chór „Finezja” z Połczyna-Zdroju pod dyrekcją Filipa Świątkowskiego, a także Koszalińską Orkiestrą Akordeonową „Akord” z Koszalina występującą pod dyrekcją Artura Zajkowskiego. Koncerty przewidziane zostały na godzinę około 16:50. Podczas koncertu można spodziewać się wykonania najpiękniejszych oraz popularnych kolęd i pastorałek.

Utwory zostaną zaprezentowane w towarzystwie fortepianu, a także orkiestry akordeonowej. Warto zaznaczyć, że wydarzenie będzie połączone ze zbiórką pieniędzy na rzecz Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego, które znajduje się w Koszalinie. Serdecznie polecamy!