Droga Jerzyce-Dunowo była miejscem zderzenia dwóch samochodów osobowych, które skończyło się na czterech rannych, w tym dwoje dzieci

Wtorek 11 czerwca 2024 roku zapisał się w pamięci mieszkańców okolicznych miejscowości niepokojącym wydarzeniem. Na drodze powiatowej łączącej miejscowości Jerzyce i Dunowo, znajdującej się na terenie powiatu koszalińskiego, miało miejsce tragiczne zdarzenie. Doszło tam do kolizji dwóch samochodów osobowych.

W wyniku tego niespodziewanego zderzenia pojazdów, cztery osoby odniosły obrażenia – zarówno dorośli, jak i dzieci. Bezpośrednio po wypadku na miejsce zostały skierowane odpowiednie służby, które zajęły się pomocą poszkodowanym. W skład interweniujących jednostek weszły między innymi Ochotnicza Straż Pożarna Strzekęcino oraz Świeszyno, Państwowa Straż Pożarna w Koszalinie, Komenda Miejska Policji Koszalin oraz zespoły ratownictwa medycznego. Ponadto wsparcie udzielił Lotniczy Pogotowie Ratunkowe.

Wśród osób poszkodowanych w wyniku tego tragicznego wydarzenia znalazło się dwoje dzieci – 8-letni chłopiec, który doznał urazu brzucha i klatki piersiowej, oraz jedenastoletnia dziewczynka, której pomocy udzieliło lotnicze pogotowie ratunkowe. Do listy rannych dołączyły także dwie dorosłe kobiety w wieku 36 i 44 lat. Pierwsza z nich doznała urazu kręgosłupa, natomiast druga odniosła liczne obrażenia, m.in. klatki piersiowej, kręgosłupa, kończyn dolnych oraz twarzy. Mimo powagi sytuacji, wszystkie trzy osoby były przytomne i ich stan był stabilny.