Coroczna akcja „Góra Grosza” w Bobolicach

Dużym zainteresowaniem cieszyła się coroczna akcja „Góra Grosza” prowadzona w bobolickiej szkole podstawowej. Tegoroczna akcja była już XXI edycją zbiórki.

W tym roku już po raz 21 uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Bobolicach wzięli udział w cyklicznej akcji „Góra Grosza” o długoletniej już tradycji. Celem inicjatywy od początku jej istnienia jest pomoc finansowa dla dzieci wychowujących się poza swoimi biologicznymi rodzinami. W szczególny sposób jest ona nakierowana na najmłodszych mieszkających w domach dziecka lub przebywających w rodzinach zastępczych. Drugim, pośrednim, ale nie mniej ważnym celem akcji są działania edukacyjne. Mają one pokazać dzieciom siłą, jaką stanowi nawet z pozoru nieduża i niewielka pomoc wielu ludzi i ich wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Podczas tegorocznej edycji monety zbierane są przez dzieci w domach. Kiedy będzie możliwość, żeby bezpiecznie przyjść z nimi do szkoły w tradycyjny sposób to wówczas zebrane środki będą przeliczone a następnie wysłane do organizatora całej akcji.

1 komentarz

  1. Tego typu akcje w szkołach uczą i pokazują dzieciom od najmłodszych lat jak dzielić się z innymi

Komentarze wyłączone.