Cukin Art w Sianowie

Pięcioro uczniów z sianowskiej podstawówki wzięło udział 5 grudnia w sobotę w zorganizowanym spotkaniu z koszalińskim artystą Tomaszem Cukinem.

5 grudnia odbyły się warsztaty Cukin Art, w trakcie których dzieci mogły się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy o malarstwie. Artysta wyjaśnił wiele kwestii i mówił, że do stworzenia prawdziwego dzieła sztuki nadaje się nawet zwykła puszka z farbą w sprayu. Sam malarz słynie z malowania uroczych murali na ścianach więc postanowił się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem z najmłodszymi.

Podczas warsztatów Cukin Art w Sianowie dzieci poznały techniki malowania sprayami oraz miały okazję wykonać swoje pierwsze piękne prace w ten sposób. W ramach wydarzenia artysta zaprosił wszystkich uczestników do wspólnego spaceru ulicami Koszalina po miejscach, w których powstały jego najpiękniejsze murale,

Z miłymi wrażeniami i pełni artystycznego zapału dzieci wróciły do domu wraz z pamiątkowymi pracami stworzonymi podczas warsztatów. Tomasza Cukina ponownie zobaczymy w akcji na wiosnę, kiedy to będzie pracował nad muralem na budynku sianowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Warsztaty z Tomaszem Cukinem odbyły się w ramach realizacji projektu „Tu mieszkam, tu działam, tu zmieniam”. Jest on finansowany z programu Społecznik 2019-2020 i organizowany jest przez Ochotniczą Straż Pożarną w Sianowie wspólnie z tamtejszą Szkołą Podstawową nr 1 imienia Janka Bytnara.

1 komentarz

  1. Sztuką może zająć się każdy. Interesująca alternatywa dla siedzenia przed komputerem.

Komentarze wyłączone.