Bezpieczeństwo na drogach Koszalina: Policja przeprowadza kontrolę trzeźwości blisko 70 kierowców

Policjanci z koszalińskiego oddziału drogówki podjęli działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na miejskich ulicach od wczesnych godzin porannych. W ramach akcji o nazwie „Trzeźwy Poranek” poddali kontroli stan trzeźwości niemal 70 kierowców poruszających się po drogach Koszalina.

Akcja „Trzeźwy Poranek”, prowadzona przez koszalińską drogówkę, miała na celu nie tylko eliminację potencjalnie niebezpiecznych kierowców będących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, ale również zwrócenie uwagi na ogromne ryzyko związane z jazdą po spożyciu alkoholu. Nadmierna prędkość i alkohol to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych, dlatego akcentowanie tego zagadnienia jest takie istotne.

Mimo że wszyscy skontrolowani podczas tych działań kierowcy byli trzeźwi, wciąż zdarzają się osoby, które decydują się na jazdę po spożyciu alkoholu. Tego typu akcje są więc prowadzone cyklicznie, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Pragniemy przypomnieć, że nie ma miejsca na ulgę dla tych, którzy decydują się na jazdę po spożyciu alkoholu. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu może spowodować zaburzenie widzenia i koncentracji. Pamiętaj – jeśli piłeś, nie powinieneś wsiadać za kierownicę!