Policjanci z Koszalina zabezpieczyli siedem kilogramów narkotyków o wartości ponad pół miliona złotych

Niesamowitą skuteczność i profesjonalizm po raz kolejny prezentują funkcjonariusze policji, którym udało się przechwycić 7 kg substancji odurzających, zanim te trafiły na czarny rynek. Właśnie takie działania koszalińskich policjantów specjalizujących się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej są owocem codziennego zaangażowania i determinacji w eliminowaniu związanych z tym procederem przestępców. Jest to już kolejne uderzenie w ten typ przestępczości w bardzo krótkim czasie. Zabezpieczono różnego rodzaju narkotyki, takie jak kokaina, mefedron, morfina i amfetamina. Ich wartość na czarnym rynku jest szacowana na kwotę przekraczającą pół miliona złotych.

Funkcjonariusze z Koszalina nieustannie analizują sytuację bezpieczeństwa w mieście i monitorują wszelkie informacje dotyczące podejrzanej aktywności narkotykowej na obszarze, którym zarządzają. Niestrudzenie pracują nad wykryciem i eliminacją osób handlujących narkotykami niemal każdego dnia. Dzięki ich wysiłkom, osoby odpowiedzialne za ten nielegalny handel są przechwytywane i stawiane przed sądem.

Dziewięciu funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie oraz II komisariatu zatrzymało czterech mężczyzn w wieku od 36 do 49 lat. Są oni podejrzani o posiadanie znacznych ilości zakazanych substancji. Po wykonaniu testów narkotykowych i zważeniu zabezpieczonego materiału okazało się, że jest to 200 gramów kokainy, 5,5 kilograma mefedronu, ponad 200 gramów amfetaminy oraz ponad kilogram morfiny.

Podejrzani mężczyźni zostali natychmiast pociągnięci do odpowiedzialności i umieszczeni w areszcie. Za zgromadzony w tym czasie dowód posiadania dużych ilości środków odurzających zostali oskarżeni. Następnie zostali przekazani do sądu, który na wniosek Prokuratury Rejonowej w Koszalinie zastosował wobec trzech z nich tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy jako środek zapobiegawczy.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za takie przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.