Wstrząsająca wiadomość z Koszalina – pożar domu mieszkalnego wywołany przez choinkę

6 grudnia 2023 roku, w sercu Koszalina, doszło do przerażającego zdarzenia. W środowe popołudnie, około godziny 17:00, służby ratunkowe otrzymały alarmującą wiadomość o pożarze na ulicy Żeleńskiego.

Stanął w płomieniach budynek mieszkalny. Walkę z żywiołem podjęło pięć zastępów Straży Pożarnej, które natychmiast udały się na miejsce zdarzenia. Wszystkie dostępne siły i środki zostały skierowane na zwalczenie tego niebezpiecznego incydentu.

Akcja strażaków przyniosła efekt – po ugaszeniu ognia rozpoczęto czynności mające na celu przewietrzenie budynku. Na szczęście, mimo dramatycznych okoliczności, nikomu nie stała się krzywda. Wszyscy mieszkańcy budynku opuścili go bezpiecznie, unikając wszelkich obrażeń.

Kiedy sytuacja została opanowana, przystąpiono do ustaleń dotyczących przyczyny tragedii. Z informacji zebranych na miejscu wynika, że zapłon mogły spowodować lampki na choince, które najprawdopodobniej uległy zwarciu. Choć ustalenia te są na razie nieoficjalne, wskazują one na potencjalne zagrożenia związane z dekoracją świąteczną.