Koszaliński wiadukt – pułapka dla nieuważnych kierowców

Na ulicy Szczecińskiej w Koszalinie, mamy do czynienia z powtarzającym się problemem. Niski wiadukt na tej trasie jest ignorowany przez niektórych kierowców ciężarówek, co prowadzi do utrudnień w ruchu drogowym. Nie jest to odosobnione zjawisko, bowiem w ostatnim czasie doszło do kilku takich sytuacji.

Wiadukt ten ma wysokość 3,1 metra i stanowi wyzwanie dla wielkogabarytowych pojazdów. Tego typu problemy spotkały w poniedziałek kierującego ciężarówką obywatela Ukrainy, który nie zważając na ostrzeżenia, postanowił spróbować swoich sił. Niestety, próba pokonania niskiego wiaduktu zakończyła się nieskutecznie.

Nadkomisarz Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, informuje o konsekwencjach tego incydentu. Kierowca musiał zapłacić mandat, a pojazd został przechowany przez funkcjonariuszy. Incydent ten nie był jedyny – kilka godzin wcześniej podobny błąd popełnił kierowca autokaru turystycznego. Policjantka podkreśla, że takie sytuacje zdarzają się tam niemalże co tydzień, pomimo odpowiedniego oznakowania miejsca.

Po serii takich incydentów, miasto postanowiło podjąć działania w celu zapobieżenia kolejnym. Jak informuje Głos Koszaliński, Marcin Żełabowski, wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu, zaznacza, że wiadukt jest wyraźnie oznakowany. Dojeżdżając do niego, przechodzi się obok co najmniej czterech znaków ostrzegawczych. Niemniej jednak, planuje on montaż dodatkowego oświetlenia w tym miejscu, aby pomóc zmotoryzowanym uniknąć tego samego błędu.