Koszalińscy stróże prawa zatrzymali osobnika, który przestępstwo popełnił w punkcie wyborczym w Sianowie

Na terenie koszalińskiej jednostki policyjnej doszło do aresztowania mężczyzny, który w ciągu niedzielnego dnia podjął decyzję o wyjściu z punktu do głosowania, mieszczącego się w Sianowie, z kartą wyborczą. Taki czyn jest niezgodny z prawem – narusza artykuł 497a Kodeksu wyborczego, który zakazuje wynoszenia karty do głosowania poza mury lokalu obwodowej komisji wyborczej. Za takie wykroczenie grozi surowa kara – grzywna albo ograniczenie wolności, a nawet pozbawienie wolności na okres do dwóch lat.

Informację o takim incydencie otrzymali koszalińscy funkcjonariusze. Zgłoszenie dotyczyło lokalu obwodowej komisji wyborczej numer 1 w Sianowie, gdzie to pewien mężczyzna wziął aż cztery karty do głosowania, z czego dwie nielegalnie wyniósł. Po analizie nagrania z monitoringu, policjanci potwierdzili ten fakt i ustalili rysopis sprawcy.

Ostatecznie zatrzymany został mieszkaniec gminy Sianów. Zarzut, jaki usłyszał, wynika z artykułu 497a Kodeksu wyborczego. Za taki czyn grozi mu kara w postaci grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienie wolności na czas do dwóch lat.