Czy warto zamieszkać w Koszalinie?

Koszalin to jedno z najładniejszych miast Pomorza Zachodniego. Dwa jeziora, ciekawa architektura i duża ilość terenów zielonych sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się zamieszkać właśnie w Koszalinie.

Dobre połączenia komunikacyjne z innymi miastami regionu, a także prężnie rozwijające się gałęzie handlu i przemysłu, sprawiają, że mieszkając w Koszalinie nie ma problemu ze znalezieniem pracy. Dzięki Specjalnej Strefie Ekonomicznej miasto to dynamicznie się rozwija, a bliskość do Morza Bałtyckiego sprawia, że wiele osób decyduje się na zakup mieszkania w Koszalinie, zarówno jako miejsce do zamieszkania, jak i pod inwestycję. Ceny mieszkań w Koszalinie czynią to miasto dużo bardziej atrakcyjnym finansowo niż np. Trójmiasto.

Jakie mieszkanie w Koszalinie wybrać?

Decydując się na mieszkanie w Koszalinie można wybierać spośród wielu mieszkań o różnym metrażu, cenie czy lokalizacji. Łatwo znaleźć można zarówno kawalerkę, mieszkanie 2-pokojowe jak i np. dużo większe mieszkania np. 4 pokojowe. Im większe mieszkanie, tym niższa cen za metr kwadratowy. Większe mieszkania będą więc bardziej opłacalne. Jeśli chodzi o lokalizację nieruchomości to w zależności od swojego stylu życia i preferencji, warto postawić na mieszkanie w samym centrum miasta np. w zabytkowej kamienicy lub wybrać nowoczesne osiedle na przedmieściach blisko terenów zielonych czy jeziora. Mieszkania w centrum będą też dobrym pomysłem na inwestycję np. wynajem krótkoterminowy dla turystów, którzy chcą zwiedzić miasto lub wybrać się samochodem nad morze, które od Koszalina dzieli zaledwie 11 kilometrów. Warto wiedzieć, że lasy oraz parki zajmują ponad 40% powierzchni Koszalina, aż cztery parki znajdują się w samym centrum miasta, co sprawia, że Koszalin jest świetnym miejscem do zamieszkania także dla rodzin z dziećmi. Decydując się na mieszkanie w Koszalinie bezpośrednio od dewelopera, warto wcześniej umówić się ze specjalistą od odbioru mieszkań, aby upewnić się, że mieszkanie spełnia wszystkie przepisy budowlane, a także że zostało wykonane zgodnie z umową. Odbiór mieszkania Koszalin to sprawdzenie, czy w mieszkaniu nie znajdują się żadne usterki np. krzywa ściana, nierówna podłoga, rysy na stolarce okiennej, nieszczelna izolacja czy nieprawidłowo podłączone media. Podczas odbioru technicznego mieszkania warto wykonać zdjęcia ewentualnych usterek, gdyż wszystkie niedoróbki, uszkodzenia czy po prostu jakakolwiek niezgodność z umową, muszą być poprawione przez dewelopera na jego koszt.