zle-warunki-pogodowe

Zachodniopomorskie: Kiepska pogoda i niebezpieczne warunki na drogach. Sypią się mandaty

Od wtorku nad województwem zachodniopomorskim unoszą się ciemne chmury burzowe, które co jakiś czas fundują mieszkańcom powiatu koszalińskiego obfite opady śniegu. Śnieżyce utrzymują się na tym obszarze już od dwóch dni, obejmując m.in. takie miejscowości jak Kołobrzeg, Drawsko Pomorskie, Szczecinek i Koszalin.

Od wczorajszego poranka znaczna część województwa zachodniopomorskiego doświadcza przejściowych zamieci śnieżnych i zadymek, które ograniczają widoczność i zamieniają nawierzchnie dróg w zaśnieżone lodowiska. I pomimo że służby drogowe pracują na pełny gwizdek, nieustające opady śniegu sprawiają, że nie mogą nadążyć z odśnieżaniem.

Ciężarówka przewróciła się na pobocze

Beznadziejne warunki atmosferyczne to także powód wielu wypadków i kolizji. Jednym z przykładów może być tutaj kierowca ciężarówki, który z powodu śliskiej jezdni stracił panowanie nad pojazdem. Ciężarówka wraz z naczepą ześliznęła się na pobocze, przewracając się na bok. Do zdarzenia doszło na DK20 w pobliżu Śmiadowa (gm. Borne Sulinowo).

Jak poinformował Robert Skoczylas – rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, w porównaniu do innych miejscowości w Zachodniopomorskiem, na terenie powiatu koszalińskiego nie odnotowano zbyt wielu wypadków spowodowanych trudnymi warunkami atmosferycznymi. Policjanci są zdania, że za mniejszą liczbę kolizji odpowiada nowy taryfikator i jego nowe, wysokie stawki mandatów.

Nieco więcej pracy mieli policjanci w powiecie kołobrzeskim, gdzie zanotowano trochę więcej stłuczek. Jednak żadna z nich nie była zbyt poważna i nikt nie odniósł ciężkich obrażeń. W jednym wypadku doszło do wymuszenia pierwszeństwa, a w drugim do przekroczenia prędkości. Kierowcy zostali ukarani mandatami na podstawie nowego taryfikatora – każdy na kwotę ponad 1 000 złotych.

Jeżeli chcesz sprawdzić, jakie są nowe kary za wykroczenia drogowe, zapraszamy na stronę www.jaworznoinfo.pl