Wojciech Orliński zaproszony na spotkanie autorskie w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej

Koszalińska Biblioteka Publiczna pragnie serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych literaturą oraz historią na spotkanie autorskie z Wojciechem Orlińskim. Orliński to utalentowany dziennikarz, pisarz i belfer, który cieszy się ogromnym uznaniem wśród czytelników na przestrzeni lat.

Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia 2024 roku o godzinie 17.00 w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, zlokalizowanej przy placu Polonii 1. Wydarzenie jest częścią większej inicjatywy o nazwie „Nieziemska Noc w Bibliotece”.

Wojciech Orliński (urodzony w 1969 roku) jest znany ze swojej wieloletniej pracy w „Gazecie Wyborczej”, gdzie pracował od 1997 do 2021 roku. Poza tym, kontynuuje współpracę z reporterskim magazynem „Duży Format”, który jest częścią tej samej gazety. Orliński jest również autorem wielu książek z różnych gatunków, takich jak książki podróżnicze, fantastyczne czy publicystyczne. Do jego najbardziej znanych dzieł należą biografia Stanisława Lema „Lem. Życie nie z tej ziemi” oraz książka „Paul Baran. Człowiek, który wymyślił internet”. Orliński prowadzi również blog o nazwie „Ekskursje w dyskursie”.

Jedną z najnowszych pozycji autorstwa Orlińskiego jest książka „Kopernik. Rewolucje”. W książce tej, autor przedstawia Kopernika, nie tylko jako astronoma, ale także jako ekonomistę, lekarza i szpiega. Orliński odkrywa prawdziwego człowieka za postacią Kopernika – pełnego pasji, miłości, ale również uporu i słabości. Książka ta to fascynująca opowieść o tym, jak półsierota z Torunia mógł zmienić nasze miejsce we Wszechświecie. Orliński stawia pytania o to, jak doszło do rewolucji naukowej na Warmii, a nie w Rzymie czy Florencji oraz dlaczego biskup warmiński fundował tablicę ku czci osiągnięć Kopernika pomimo ataków inkwizycji.