pijani-kierowcy-koszalin

W zeszły weekend drogówka zatrzymała 12 pijanych kierowców

W miniony weekend przez ulice Koszalina przewinęło się mnóstwo nietrzeźwych kierowców, z których aż 12 wpadło w ręce policjantów z drogówki. Funkcjonariusze z Koszalina, którzy przeprowadzali rutynową kontrolę drogową, zatrzymywali nie tylko kierowców pod wpływem alkoholu, ale także różnych substancji odurzających. Najwyższy poziom alkoholu we krwi zanotowano u kierowcy ciężarówki, który wydmuchał ponad 3,5 promila.

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie każdego dnia wyjeżdżają na ulice, aby chronić uczestników ruchu przed nieodpowiedzialnymi kierowcami, którzy stwarzają niebezpieczne i zagrażające życiu sytuacje zarówno dla siebie, jak i innych osób na drogach. Natomiast zeszły weekend był dla policjantów wyjątkowo pracowity, podczas którego zatrzymano aż 12 osób w stanie nietrzeźwym.

Kierowca TIR-a alkoholowym rekordzistą na drodze

Alkoholowy wieniec zwycięstwa przypadł kierowcy na DK 11 nieopodal miejscowości Mostowo. O pijanym mężczyźnie prowadzącym skład MAN policjanci otrzymali zgłoszenie od świadka, który poinformował, że jadąca przed nim ciężarówka porusza się slalomem. Podejrzewając, że kierowca może być w stanie nietrzeźwym, postanowił zgłosić to na policję. Funkcjonariusze szybko namierzyli i zatrzymali pojazd, a kierowcę poczęstowali badaniem alkomatem. Okazało się, że 51-latek ma we krwi aż 3,6 promila alkoholu.

Nietrzeźwi kierowcy na ulicach Wałbrzycha

Innego z kierowców policjanci zatrzymali w Manowie, gdzie 43-latek wydmuchał 2,4 promila alkoholu. Kolejny przejeżdżał przez miejscowość Sianowo, gdzie zatrzymał się swoim dodgem na stacji paliw. Pracownicy stacji, widząc, że 40-latek znajduje się pod wpływem alkoholu, postanowili wezwać policję. Mężczyzna wydmuchał 2,3 promila alkoholu. Nietrzeźwego kierowcę zatrzymano również na ulicy Konstytucji 3 Maja w Wałbrzychu, gdzie za kierownicą samochodu marki audi siedział 38-letni kierowca z 0,8 promila w swoim organizmie.

Nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani, a ich uprawnienia do prowadzenia pojazdów zostały zawieszone. Każdego z nich czeka teraz wizyta w sądzie, która może ich kosztować nawet do 2 lat więzienia.

Działania policjantów na drogach i regularne kontrole uczestników ruchu stały się już policyjną rutyną. Celem owych działań jest wyeliminowanie jak najwięcej nietrzeźwych kierowców i zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników na drodze.