Utrudnienia w ruchu kolejowym na trasie Szczecin – Kołobrzeg wskutek kolizji pociągu z samochodem

Ruch pociągów pomiędzy Szczecinem a Kołobrzegiem uległ całkowitemu zawieszeniu po zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na terenie gminy Będzino w powiecie koszalińskim. Doszło tam do kolizji busa z pociągiem osobowym, w wyniku której jedna osoba odniosła poważne obrażenia.

Zdarzenie miało miejsce krótko po godzinie 7:00. Na chwilę obecną nie są znane precyzyjne okoliczności tego incydentu. Wiem jedynie, że w miejscowości Uliszki bus najprawdopodobniej niespodziewanie wjechał na tor kolejowy tuż przed nadjeżdżającym pociągiem.

Wewnątrz pojazdu znajdował się tylko kierowca. Stan zdrowia mężczyzny jest określany jako ciężki i został on natychmiast przewieziony do szpitala. Z informacji wynika, że nikt z pasażerów pociągu nie odniósł obrażeń. Na miejscu zdarzenia aktywnie działa sześć jednostek straży pożarnej.

Ruch kolejowy na odcinku Szczecin – Kołobrzeg jest aktualnie całkowicie zablokowany. Nie jest jeszcze wiadomo, kiedy zostanie przywrócony. Warto dodać, że podczas kolizji doszło do całkowitego uszkodzenia linii trakcyjnej w tym miejscu.

Według danych zamieszczonych na stronie PKP, pociągi dojeżdżające do stacji w Kołobrzegu będą opóźnione o co najmniej kilkadziesiąt minut. Ten czas z pewnością będzie się jednak wydłużał. Najbardziej dotknięte opóźnieniami są pociągi relacji Kołobrzeg – Poznań Główny i Koszalin – Szczecin Główny.