"Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo": 8. edycja ogólnopolskiej kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego

Zakrojona na ogólnopolską skalę, już po raz ósmy kampania pod hasłem „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” jest w pełni aktywna. Celem jej przeprowadzenia jest zwiększenie świadomości kierowców o ryzyku wynikającym z niewłaściwie działających świateł samochodowych.

Policja z Koszalina podkreśla, że nieadekwatne oświetlenie w pojazdach to nie tylko zagrożenie dla komfortu prowadzenia auta, ale również potencjalnie może doprowadzić do poważnych i tragicznych zdarzeń drogowych. W kontekście tych implikacji, kampania umożliwia darmowe dni otwarte na wyselekcjonowanych stacjach kontroli samochodów w całym kraju, gdzie kierowcy mogą skorzystać z bezpłatnej kontroli świateł w swoich pojazdach.

W koszalińskim regionie, bezpłatne regulacje świateł są możliwe do 15 grudnia na czterech wybranych stacjach diagnostycznych. Są to: Zachodniopomorski Ośrodek Ruchu Drogowego znajdujący się pod adresem ulicy Mieszka I 39, stacja ZORD przy ul. Batalionów Chłopskich 43, stacja usytuowana przy ulicy Franciszkańskiej 88 oraz Mechanizator mieszczący się na ulicy Władysława IV 137-139 w Koszalinie.

Tymczasem funkcjonariusze drogówki prowadzić będą akcje kontrolno-prewencyjne na terenie całego kraju, zwracając szczególną uwagę na sprawność świateł pojazdów.

Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” została zapoczątkowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji we współpracy z Instytutem Transportu Samochodowego.