Społeczność koszalińska żegna wystawę "Otwieranie…" – zaproszenie na wystawę

Wystawa zatytułowana „Otwieranie. Plenery koszalińskie w Osiekach 1963-1981” zbliża się ku końcowi. Już za niewiele ponad tydzień, dokładnie 14 kwietnia, o godzinie 12.00, odbędzie się jej finisaż. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki i kultury do udziału w tym wydarzeniu.

Uroczystość finisażu rozpocznie się od krótkiego wykładu, który poprowadzi kurator wystawy, Łukasz Rozmarynowski. Wykład nosi tytuł „Otwieranie to dopiero początek…”. W trakcie swojego wystąpienia, Rozmarynowski poruszy kwestię potencjału i znaczenia zgromadzonych w Muzeum eksponatów, które tworzą tzw. Kolekcję Osiecką. Wykład będzie również okazją do uchylenia rąbka tajemnicy na temat planów dotyczących przyszłych działań związanych z opracowaniem i promocją tej ważnej dla naszej społeczności kolekcji.

Bezpośrednio po wykładzie, uczestnicy finisażu będą mieli okazję na ostatnie, prowadzone przez kuratora, oprowadzanie po wystawie. To unikalna okazja do zapoznania się z prezentowanymi dziełami pod fachowym okiem specjalisty.