Poradnik na Wielkanoc

Oryginalne farsze do jajek, biała kiełbasa inaczej niż zwykle, staropolski sernik – to tylko propozycje zasugerowane od mieszkańców naszego miasta na nadchodzącą Wielkanoc!

 

Już za tydzień celebrować będziemy Wielkanoc! To niezwykły czas, podczas którego ludzie spotykają się przy jednym stole i spożywają najróżniejsze świąteczne potrawy. Zapytaliśmy mieszkańców Koszalina o to jakie dania pojawiają się na ich stołach w czasie wielkanocnego śniadania. Odpowiedzi były różne, wybraliśmy te najbardziej oryginalne. Być może posłużą naszym czytelnikom jako inspiracja.

Naszym zdaniem najciekawsze propozycje na wielkanocne śniadanie to: kiełbaski ze śliwkami, pieczeń z jajkiem, pierogi z kiełbaską, gulasz z pieczarkami (najlepiej podany w chlebowej misce), zupa chrzanowa z pulpecikami. Ciekawym pomysłem na święta są również oryginalnie przygotowane jajka z farszem, jak np. pasta buraczkowa, z musem awokado i wasabi, z kiełkami.

Oprócz wskazanych powyżej potraw, na lokalnych stołach można znaleźć również: paschę wielkanocną, sernik staropolski, kulicz paschalny, mazurek królewski.