Podtrucie tlenkiem węgla w Koszalinie!

W Boże Narodzenie mogło dojść do prawdziwej tragedii! Aż trzech mieszkańców naszego miasta podtruło się tlenkiem węgla. W niedzielę w godzinach popołudniowych ok. 15:00 straż pożarna została wezwana na ulicę Dmowskiego w Koszalinie. Powodem wezwania było zauważenie wydobywającego się dymu z budynku. Po przyjeździe straży okazało się, że jednorodzinny budynek pali się.

W celu ugaszenia pożaru do akcji przystąpiły cztery zastępy straży pożarnej. Na miejsce wezwano również służby medyczne. Na miejscu pojawiły się dwie karetki pogotowia. Z budynku ewakuowano łącznie siedem osób oraz domowe zwierzęta. Do szpitala zabrano trzy osoby, które podtruły się tlenkiem węgla. W szpitalu przeprowadzono szczegółowe badania.

Wiadomo już co było przyczyną pożaru. Pożar pojawił się w domowym kominku. Miejmy nadzieję, że do podobnych sytuacji w naszym regionie będzie dochodziło jak najmniej. Niestety każdego roku w okresie zimowym dochodzi do wielu podtruć tlenkiem węgla, a także do wypadków śmiertelnych związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem kominków, kotłów itp.