Od bezpretensjonalnych początków do międzynarodowej sławy: niepowstrzymana podróż muzyczna AudioFeels

Marcin Illukiewicz, Piotr “Bobby” Jarosz, Marek Lewandowski, Jędrzej Suchan, Jarosław Weidner, Marcin Wojciechowski oraz Paweł Serafin zapraszają na sonorystyczną odyseję. W roku 2007, jako wychowankowie Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dali początek zespołowi AudioFeels. Początki były skromne, ale szybko zdobyli serca widowni liczącej się w milionach, dzięki swojemu udziałowi w programie „Mam talent”. Ich występy w pierwszej edycji popularnego show stały się częścią historii polskiej telewizji. Dotarli do finału z impetem, zdobywając miejsce na podium i rozpoczynając tym samym erę pełną osiągnięć.

Pierwszy album zespołu „Uncovered” miał swoją premierę w październiku 2009 roku. W ciągu zaledwie dwóch tygodni od premiery pokrył się złotem i stał się najbardziej pożądaną płytą CD w Polsce. Następne lata również nie były wolne od sukcesów: nominacja do prestiżowej nagrody Fryderyki w kategorii „Nowa twarz fonografii”, osiągnięcie miejsca w Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w kategorii „Zespół roku”, a także występy na koncertach we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Monako, Austrii, Rosji i Stanach Zjednoczonych.

Przez siedemnaście lat swojego istnienia, członkowie AudioFeels wydali łącznie 4 albumy. Często zajmowali czołowe pozycje podczas międzynarodowych konkursów odbywających się m.in. w Lipsku, Moskwie czy Nowym Jorku i regularnie byli zapraszani na europejskie festiwale wokalne. Od 2018 roku zespół zyskał nowego członka – beatboxera Piotra „Bobby” Jarosza, który rok wcześniej zdobył tytuł mistrza Polski w swojej dyscyplinie.