lewarek-samochodowy

Na parkingu w Koszalinie doszło do tragedii. Zginął mężczyzna

1 września na jednym z koszalińskich parkingów miał miejsce tragiczny wypadek, podczas którego zginął 60-latek. Mężczyzna chciał naprawić swój samochód, wczołgując się pod niego, gdy pojazd stał na lewarku. W pewnym momencie jego auto go przygniotło. Nie można było w żaden sposób pomóc poszkodowanemu, ponieważ poniósł śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło we środę w godzinach wieczornych na podziemnym parkingu przy ulicy Zwycięstwa w Koszalinie. Mężczyzna próbował naprawić swój samochód osobowy i postanowił sam zająć się usterką. Jedyną opcją, żeby dojść do obszaru wymagającego naprawy, było wejście pod samochód. 60-latek użył do tego lewarka.

Podniósł swój pojazd i wczołgał się pod niego. Niestety podczas wykonywania czynności naprawczych lewarek nie wytrzymał obciążenia i zwolnił swoją blokadę. Samochód przygniótł mężczyznę, powodując natychmiastową śmierć.

Naprawy samochodowe tego typu powinny być przeprowadzane w specjalistycznych warsztatach. Natomiast lewarek powinien głównie służyć podczas wymiany koła. Jednak wiele osób decyduje się naprawiać swój pojazd na własną rękę. W związku z tym, jeżeli musimy użyć lewarka, żeby wejść pod samochód, dopilnujmy, aby pod pojazdem znajdowało się dodatkowe zabezpieczenie – można podłożyć koło samochodowe albo kobyłkę. Tym sposobem będziemy odpowiednio chronieni i unikniemy okropnej tragedii.