budowa-drog-besiekierz

Budowa czterech ulic w gminie Besiekierz. Rekordowe dofinansowanie – prawie 8,5 mln zł

Już wkrótce w gminie Besiekierz rozpoczną się roboty drogowe, na które gmina otrzymała rekordowe dofinansowanie w wysokości 8,35 miliona złotych! Jednak, pomimo tak ogromnego kapitału, plany zakładają, że koszty prac drogowych będą znacznie niższe. Projekt obejmuje budowę czterech ulic – Klonowej, Konwalii, Krokusów i Goździków.

Jak podaje wójt gminy Andrzej Leśniewicz, w trakcie planowania całego projektu gmina kierowała się rosnącymi cenami materiałów budowlanych i wynagrodzeniami za wykonaną pracę. Kosztorys wskazywał, że koszty wykonania całego projektu będą oscylować gdzieś w granicach 8,8 mln zł. Według Programu Inwestycji Strategicznych i Rządowego Funduszu Polski Ład gmina Besiekierz miała otrzymać 95 procent wymaganej kwoty, a więc 8 350 000 złotych.

Projekt obejmuje kompleksowe prace na czterech ulicach – Klonowej, Konwalii, Krokusów i Goździków. W trakcie prac drogowych będą wymieniane nawierzchnie i oświetlenie uliczne. Ponadto, na prośby mieszkańców, gmina ma zamiar wykupić kilka działek, dzięki którym będzie można połączyć ulice Klonową i Goździków. Jest to bardzo dobry sposób na poprawę komunikacji.

Wygrany przetarg na kwotę 5,5 miliona złotych

Przetarg wygrała lokalna firma Domar, która zaoferowała najtańszą kwotę – w wysokości 5,5 miliona złotych. Jest to znacznie niższa kwota niż w przypadku firmy z Reska, gdzie koszty wykonania usługi opiewały na ponad 10 milionów złotych. Według firmy Domar prace zostaną ukończone jeszcze przed ustalonym terminem – najpóźniej do 31 października 2022.

Wójt Leśniewicz dodał też, że pomimo znalezienia tańszego wykonawcy, gmina Besiekierz nie będzie mogła wykorzystać pozostałych 3 milionów złotych na inne inwestycje. Jednakże, jak twierdzi wójt, nie powstrzyma to gminy przed składaniem kolejnych wniosków.

Możesz sprawdzić też, jak sobie radzić z sytuacjami na drodze.