Bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców: "Estoński CIT – przewodnik krok po kroku"

Z wielką przyjemnością zapraszamy przedsiębiorców do udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. „Estoński CIT krok po kroku”. Seminarium odbędzie się 22 lutego 2024 roku (czwartek) w godzinach od 11:00 do 14:00 w Koszalińskim Ratuszu, na trzecim piętrze, w sali konferencyjnej. W obliczu rosnących kosztów związanych z prowadzeniem własnego biznesu oraz niejasności i niepewności wynikających z obecnych przepisów prawnych, polscy przedsiębiorcy szukają nowych rozwiązań. Na seminarium przedstawi się im alternatywa – korzyści wynikające z estońskiego systemu podatkowego CIT.

Spotkanie ma na celu dostarczenie gotowych odpowiedzi na pytania, które mogą nurtować biznesmenów: Czy możliwe jest obniżenie obciążenia podatkowego? Jak działa estoński CIT? Czy warto z niego skorzystać i czy będzie to opłacalne? Na co należy zwrócić uwagę przy wejściu i utrzymaniu się na estońskim CIT? Ekspertka z Kancelarii Krzyżagórska Łaboda i Partnerzy przybliży uczestnikom zasady obowiązujące w estońskim systemie podatkowym, podając praktyczne przykłady na podstawie spraw prowadzonych przez tę kancelarię. Seminarium jest skierowane do osób, które rozważają znaczące obniżenie swoich zobowiązań podatkowych. To także doskonałe miejsce do nawiązania kontaktów i dyskusji między przedsiębiorcami i przedstawicielami administracji samorządowej.

Agenda spotkania obejmuje panel powitalny, prezentację działań Zachodniopomorskiego ZPP na rzecz przedsiębiorców, omówienie współpracy samorządu z biznesmenami, możliwości finansowania dla firm zachodniopomorskich oraz szereg tematów związanych z estońskim CIT. Szkolenie kończy sesja pytań i odpowiedzi oraz networking.

Prowadzącą seminarium będzie Beata Krzyżagórska-Żurek – adwokat i partner zarządzający w Kancelarii Krzyżagórska Łaboda i Partnerzy s.p., specjalizująca się w prawie gospodarczym i korporacyjnym, planowaniu podatkowym oraz transakcjach kapitałowych. Pani Beata posiada szerokie doświadczenie zawodowe, uczestniczyła w wielu transakcjach M&A, project finance oraz private equity.