Zostań kocim świętym Mikołajem. Wyjątkowa akcja w Bobolicach

W pobliskich Bobolicach ruszyła wyjątkowa akcja charytatywna. Każdy może zostać kocim świętym Mikołajem i pomóc bezdomnym kotom.

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że zima to najtrudniejszy okres dla bezdomnych zwierząt, w tym kotów. Zwierzaki takie bez pomocy człowieka mają dużo mniejsze szanse na dotrwanie do wiosny. A przecież wystarczy tak niewiele, kilka puszek jedzenia bądź ciepłe schronienie i pozwolą doczekać lepszych chwil a dodatkowo na pewno wzbudzą wdzięczność sympatycznych mruczków.

Cała gromadka podopiecznych

W domu pani Izabeli Jakubowskiej lub jego okolicy przebywa w tej chwili ponad 70 kotów. Czworonogi mieszkają także w rozlokowanych na terenie Bobolic domków dla zwierząt. Pani Izabela, jako wieloletnia działaczka na rzecz bezdomnych zwierząt wyszła z inicjatywą, w ramach której każdy mieszkaniec może zostać kocim świętym Mikołajem i wesprzeć ją w wysiłkach mających na celu ochronę, opiekę oraz zaspokojenie kocich potrzeb żywieniowych. Przypomnijmy, inicjatorka akcji w plebiscycie Głosu Koszalińskiego zdobyła tytuł Osobowość roku.

I Ty możesz zostać kocim Mikołajem

Pani Izabela zaznacza, że aby zdobyć zaszczytny tytuł wystarczy trochę dobrych chęci oraz parę puszek pysznej kociej mokrej karmy. Jak mówi, najbardziej w tej chwili potrzebna jest właśnie mokra karma. Z jednej strony koty chętniej ją jedzą niż suchą, ponadto jest też bardziej energetyczna i w przeciwieństwie do suchej nie wymaga już podawania dużych ilości wody. Ta niestety zimą zamarza więc nie można zostawiać jej zwierzętom na zewnątrz. Społeczniczka stwierdza, że z roku na rok bezdomne koty mają większe problemy z wyżywieniem się, szczególnie zimą. W ostatnich latach coraz więcej śmietników jest zamykanych przez co zwierzęta nie mają dostępu do resztek żywności. Coraz mniej jest także gospodarstw na wsiach, przy których koty mogą zdobyć pożywienie. Są więc w coraz większym stopniu skazane na pomoc człowieka.

Jednym z głównych celów jakie stawia sobie Izabela Jakubowska jest przeciwdziałanie i ograniczenie zjawiska bezdomności tych zwierząt. W mijającym roku dzięki pomocy sponsorów oraz fundacji ogólnopolskiej Zwierz udało się wysterylizować 200 kotów w samej gminie Bobolice. Niezbędną dla mruczków karmę a także żwirek można dostarczać do kawiarni Koci Miętka znajdującej się przy ul. Zwycięstwa 78. Można też umówić się telefonicznie na odbiór wskazanych artykułów pod numerem telefonu 603519864.