Zmierzając ku modernizacji: Most Łabędzi w Słupsku na celowniku inwestycji

Władze miasta Słupska, za pośrednictwem Zarządu Infrastruktury Miejskiej, zamierzają podjąć decyzję o przyszłości miejskiego zabytku – Mostu Łabędzi. W ramach planów znajduje się gruntowna modernizacja tejże konstrukcji. Procedura ma ruszyć pełną parą już za chwilę, bowiem przetarg na realizację tej inwestycji ma zostać ogłoszony w najbliższym czasie.

Przywództwo słupskiego Zarządu Infrastruktury Miejskiej wyznaczyło termin zakończenia prac na rok 2024, kiedy to obiekt ma zostać ponownie udostępniony dla ruchu. Tomasz Orłowski, który stoi na czele tej instytucji, podzielił się informacjami nt. tego ambitnego projektu w mediach lokalnych.

Zgodnie z tym, co udało nam się dowiedzieć od pana Orłowskiego, działania mają objąć demontaż istniejącej struktury mostu oraz jego daleko idącą renowację. Z racji historycznego charakteru obiektu, cały proces musi odbywać się w ścisłym zgodzie z licznymi wytycznymi dotyczącymi ochrony zabytków.

Władze Słupska, za sprawą Zarządu Infrastruktury Miejskiej, deklarują też inne plany inwestycyjne w obszarze infrastruktury drogowej. Wśród nich znajduje się remont ulic Banacha i Grechuty.