Zmiany w układzie przystanków koszalińskiego MZK: nowe miejsca zatrzymań autobusów

Miejski Zakład Komunikacji w Koszalinie ogłosił ostatnio, że na mapie miasta zagościł nowo utworzony przystanek autobusowy. Został on umiejscowiony na ulicy Orląt Lwowskich, tuż obok znajdujących się tam domów studenckich. Wprost naprzeciwko niego roztacza się widok na Zespół Szkół nr 7, potocznie zwany Budowlanką – stąd też pochodzi nazwa nowego przystanku – Budowlanka 01. Miłośnicy publicznego transportu będą mogli skorzystać z usług autobusów linii nr 4, 11, 12, 14 i 15, które będą zawijać na ten przystanek.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza zmiana w układzie przystanków koszalińskiego MZK na początku tego roku. Już pod koniec stycznia mieszkańcy Koszalina mogli dostrzec nowe miejsca zatrzymań autobusów, co było bezpośrednio powiązane ze zmianami w rozkładzie jazdy MZK.

Podczas ostatnich zmian, trzy świeżo utworzone przystanki pojawiły się przy ulicy Połczyńskiej – Targowisko 01 i 02, które znajdują się blisko lokalnego targowiska oraz siedziby Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie. Kolejne, oznaczone jako Rondo Nila 01 i Rondo Nila 02, zostały zlokalizowane przy ulicy Grabskiego. Natomiast dodatkowy przystanek – Katedra 02, ulokowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie koszalińskiej katedry.